عنوان پیام
متن پیام

مطرب عشق با میلاد امام رضا (ع) می‌آید

تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵     تعداد بازدید : ۱,۳۴۷
مطرب عشق با میلاد امام رضا (ع) می‌آید

انتشارات تیسا، کتاب «مطرب عشق» را به مناسبت سالروز میلاد امام رضا (ع) منتشر کرد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، کتاب مطرب عشق با عنوان فرعی «جیگی‌جیگی ننه خانم» به کوشش محمد برومند آماده شده است.

این کتاب به بزرگداشت عروسک‌گردان دوره‌گردی اختصاص دارد که بیش از نیم قرن پیش می‌زیست. کار او خواندن اشعار عامیانه و بومی مردم خراسان در خیابان‌های اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) با هدف شادی مردم و به ویژه کودکان بود.

«مطرب عشق» در چهار بخش و ۱۴۳ صفحه توسط تیسا منتشر شده است. در این کتاب خواننده می‌تواند متن‌های نمایشنامه و فیلمنامه‌ای را که در مورد زندگی «جیگی‌جیگی ننه خانم» به رشته تحریر درآمده‌اند، بخواند.

همچنین نوشته‌هایی به قلم هنرمندان و نویسندگان مطرح خراسانی درباره این شخصیت مردمی در مطرب عشق گردآوری شده‌اند از جمله داوود کیانیان (نمایشنامه‌نویس)، رضا کیانیان (هنرپیشه)، رضا صابری (نویسنده و کارگردان تئاتر)، قاسم رفیعا (شاعر) و رضا جوان (نویسنده و بازیگر سینما و تئاتر). این افراد از میان کسانی انتخاب شده‌اند که «جیگی‌جیگی ننه خانم» را دیده‌اند یا روایت‌های دسته‌اولی را درباره او از نزدیکان خود شنیده‌اند.

«مطرب عشق» به همراه یک دی‌وی‌دی حاوی فیلمی مستند و همچنین نمایش تئاتری درباره این شخصیت به بازار آماده است و به قیمت ۱۰ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

کرامتی از هشتمین ستاره

«جیگی‌جیگی ننه خانم» را واقعه‌ای که پس از فوت او رخ داد با نام امام رضا (ع) پیوند می‌زند.

این شخصیت در محرومیت و بی‌کسی دار فانی را وداع کرد به گونه‌ای که پیکر «جیگی‌جیگی ننه خانم» صبح روز بعد توسط شهرداری مشهد در قبرستان عمومی شهر به خاک سپرده شد.

ساعاتی پس از این خاکسپاری، بستگانی متوفای دیگری که در زمان حیات از ثروت بسیاری برخوردار بود، در هنگام دفن او در صحن حرم مطهر متوجه اشتباه بزرگی می‌شوند؛ آنها به جای پیکر متوفای خود، جسم بی‌جان «جیگی‌جیگی» را می‌بینند.

زمانی که خانواده متوفی با مراجعه به عالمان بزرگ مشهد در آن دوران، خواهان اجازه برای نبش قبری می‌شوند که به اسم «جیگی‌جیگی» در قبرستان عمومی وجود داشت، مرجع وقت با این موضوع مخالفت می‌کند. آنها اشتباه رخ داده در سردخانه را در مورد جابه‌جایی اجساد دو متوفی، کرامتی از سوی امام هشتم می‌دانند؛ کرامتی که هنوز پس از حدود نیم‌قرن مورد اشاره بسیاری از مردم مشهد است.

منبع خبر : خبرگزار ی ایسنا
آخرین خبر ها
تخفیف 50 درصدی برای تازه‌ترین اثر انتشارات تیسا93 میلیارد ریال کتاب در «تابستانه کتاب» به فروش رسیدمطرب عشق با میلاد امام رضا (ع) می‌آیدتلاش برای پاسخگویی به جابه‌جایی تاریخیعرضه نیم‌بهای کتاب‌های تیسامردم تابستان راباچه کتابهایی شروع کردند/کتاب ابن سینابین پرفروشهاپیشگامی کتابفروشی‌های شهرستان در طرح «تابستانه کتاب»جریان زندگی زیر شهر تهران کتاب شد«درآمدی پیشرفته بر اقتصاد فرهنگی» چاپ شدچاپ کتابی درباره عکاسی خیابانی/۴کتاب الکترونیکی دریک کتاب مکتوب۱۱۹ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب فروش رفتکتاب «مدیریت شهری، از نظریه تا عمل» به چاپ دوم رسیدکتاب‌های فروش رفته درطرح «تابستانه کتاب» از مرز ۴۰ هزار نسخه گذشتکتاب‌های پرفروش «تابستانه کتاب» معرفی شدند"بی‌شعوری" تا 12 مرداد ماه ادامه داردچاپ کتاب عکاسی خیابانی با اریک کیمپرفروش های شهر کتاب در هفته دوم خرداد«نظریه اجتماعی و مسئله شهری» چاپ دومی شد«ایران و امریکا گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی» به چاپ دوم رسیدچاپ دوم «ایران و امریکا؛ گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی»