عنوان پیام
متن پیام

تخفیف ۵۰ درصدی برای تازه‌ترین اثر انتشارات تیسا

تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵     تعداد بازدید : ۲,۰۵۸
تخفیف 50 درصدی برای تازه‌ترین اثر انتشارات تیسا

تاب «جابه‌جایی دو انقلاب»، از سوی انتشارات تیسا روانه بازار شد؛ تیسا همزمان با پنجمین سالگرد خود این اثر تازه را با تخفیف ۵۰ درصدی در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، انتشارات تیسا، همزمان با صد و دهمین سالگرد انقلاب مشروطه کتاب جابه‌جایی دو انقلاب اثر دکتر مهدی نجف‌زاده را منتشر کرد. این کتاب به وقایع سیاسی بازه زمانی سلطنت قاجار و به ویژه انقلاب مشروطیت تا وقوع انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ و مقایسه بین این دو واقعه می‌پردازد.

تازه‌ترین اثر انتشارات تیسا، چشم‌انداز جدیدی را از تغییرات سیاسی ـ اجتماعی طی سیصد سال گذشته ایران ارائه می‌دهد. نویسنده از رهگذر بررسی نقش مذهب و با استناد به اسناد و مدارک، ادعا می‌کند که شیعه به‌تدریج از سیمای مذهبی غیرسیاسی به حکومت فقیهان در جمهوری اسلامی رسیده است.

کتاب حاضر در اصل، در صدد پاسخ به این پرسش است که چرا در جامعه سنتی و عقب‌مانده ایرانی دوره قاجاریه، انقلابی مدرن و در جامعه نو شده ایرانی دوره پهلوی، انقلابی مذهبی و سنتی رخ داده است؟ منطق تاریخ به ما می‌گوید با توجه به گستردگی نقش مذهب در دوره قاجار، ابتدا باید انقلابی اسلامی رخ می‌داد و سپس بر پیکره آنچه رضاشاه از جامعه ایرانی ساخت، قانون مشروطه استوار می‌شد؛ اما گویی جامعه ایرانِی مسیری وارونه را طی کرده است. کدام عوامل و نشانه‌ها چنین وارونگی شگرف تاریخی را توجیه‌پذیر می‌کند؟

این اثر روایتی بکر از این جابه‌جایی تاریخی ارائه مِی کند و مدعی است جمهوری اسلامی، به همان شکل که اکنون هست، آمال تاریخی روشنفکران ایرانی (اعم از چپ و راست) طی یک‌صد سال گذشته بوده است.

دکتر نجف‌زاده، نویسنده این کتاب مدرس دانشگاه فردوسی مشهد بوده و تاکنون چند اثر دیگر از او نیز از سوی انتشارات تیسا روانه بازار شده؛ از جمله ترجمه کتاب «در آیینه ایرانی» نوشته محمدرضا قانون‌پرور و رمان سیاسی و اجتماعی تمشک‌های خیس.

«جابه‌جایی دو انقلاب»، در ۴۵۰ صفحه و ۱۱ فصل به رشته‌تحریر درآمده و انتشارات تیسا چاپ نخست آن را به قیمت ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان روانه بازار کرده که در سایت این انتشارات در دسترس علاقه‌مندان است.

این اثر از مجموعه گفت‌وگو که به آثار حوزه علوم‌سیاسی اختصاص دارد، به چاپ رسیده است.

منبع خبر : خبرگزار ی ایسنا
آخرین خبر ها
تخفیف 50 درصدی برای تازه‌ترین اثر انتشارات تیسا93 میلیارد ریال کتاب در «تابستانه کتاب» به فروش رسیدمطرب عشق با میلاد امام رضا (ع) می‌آیدتلاش برای پاسخگویی به جابه‌جایی تاریخیعرضه نیم‌بهای کتاب‌های تیسامردم تابستان راباچه کتابهایی شروع کردند/کتاب ابن سینابین پرفروشهاپیشگامی کتابفروشی‌های شهرستان در طرح «تابستانه کتاب»جریان زندگی زیر شهر تهران کتاب شد«درآمدی پیشرفته بر اقتصاد فرهنگی» چاپ شدچاپ کتابی درباره عکاسی خیابانی/۴کتاب الکترونیکی دریک کتاب مکتوب۱۱۹ هزار نسخه کتاب در طرح تابستانه کتاب فروش رفتکتاب «مدیریت شهری، از نظریه تا عمل» به چاپ دوم رسیدکتاب‌های فروش رفته درطرح «تابستانه کتاب» از مرز ۴۰ هزار نسخه گذشتکتاب‌های پرفروش «تابستانه کتاب» معرفی شدند"بی‌شعوری" تا 12 مرداد ماه ادامه داردچاپ کتاب عکاسی خیابانی با اریک کیمپرفروش های شهر کتاب در هفته دوم خرداد«نظریه اجتماعی و مسئله شهری» چاپ دومی شد«ایران و امریکا گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی» به چاپ دوم رسیدچاپ دوم «ایران و امریکا؛ گذشته شکست‌خورده و مسیر آشتی»